SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Facebook aktualizace může snížit počet uživatelů na vašem webu

Na sociálních sítích jako je Facebook nebo Twitter sdílí miliony lidí denně spoustu více či méně zajímavých odkazů na produkty, služby či články různých webů a e-shopů. Přes ty může přijít na stránky klidně i tisíce uživatelů denně. Nyní ovšem Facebook přidal do uživatelského rozhraní vylepšení, které může tento počet značně snížit.

Boj proti dezinformaci a fake news

Aktualizace spočívá v upozornění na neaktuálnost článku, který byste chtěli sdílet. V praxi to funguje tak, že pokud budete chtít na sociální síti šířit článek, který je více jak 90 dnů starý, Facebook vás upozorní na stáří článku a vy si tak můžete rozmyslet, zda má ještě článek takový přínos, aby bylo potřeba ho sdílet. Samozřejmě Facebook upozorní i na mnohem starší články.

Na tento odkaz NEklikejte, pokud chcete s Vaší konkurencí hrát v SEO fair play.

Proč tato aktualizace?

Dle vyjádření Johna Hegemana z Facebooku, několika měsíční sledování a analýza dat odhalila, že pokud uživatele upozorníte na stáří článku, více si poté rozmyslí, zda budou (možná) zastaralé informace sdílet. Jako příklad dává sdílení článku ze začátku pandemie COVID-19, ve kterém jsou data stará a nerelevantní. Článek se i tak nadále sdílí a může dezinformovat potencionální čtenáře.

Proto, pokud máte článek, který je kvalitní a přes sociální sítě vám přináší větší množství návštěvníků, doporučujeme ho pravidelně aktualizovat a doplňovat nové informace. Zajisté vám to pomůže jak na Facebooku, tak na Googlu.

Další problém: Sdílení bez čtení

Stejně, jako Facebook, i Twitter bojuje s častým sdílením nekvalitních článků. Proto přišel s novinkou, kterou aktuálně testuje a která má přispět k lepší kvalitě sdíleních článků. Pokud totiž budete chtít sdílet článek, který jste předtím nečetli, Twitter vás na to upozorní a nabídne vám možnost nejprve si článek přečíst a poté až sdílet.

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit