Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Atribut nofollow dostal od Google dva nové parťáky

Google nedávno zveřejnil plánované úpravy v používání atributu nofollow uvedením dvou nových atributů pro rozpoznávání obsahu na scénu – rel=”sponsored” a rel=”ugc”.

Po oznámení téhle pecky se i v českých SEO končinách vzedmula vlna diskusí, co budou chystané změny znamenat (například Pavel Ungr nebo Filip Podstavec).

Je pro vás SEO zatím velká neznámá a chcete se dozvědět, co to obnáší? Vydali jsme knihu, která obsahuje všechny základní informace a postupy, které pro SEO budete potřebovat. V knize najdete vysvětlení základních SEO pojmů, metody pro optimalizaci nebo třeba i to, jak SEO vyhodnocovat. Chci knihu Základy SEO: Jasně a stručně >>

Shrňme si význam jednotlivých atributů:

  • rel=”nofollow”: doposud se používal k označení sponzorovaného nebo reklamního odkazu, využívá se k zamezení přenosu rankingu prostřednictvím odkazu.
  • rel=”sponsored”: označuje placený reklamní nebo sponzorovaný odkaz.
  • rel=”ugc”: označení pro tzv. User Generated Content, tedy obsah vytvořený uživateli bez našeho přičinění (například komentáře, posty apod.).

Kolem tématu je ale řada nejasností. Google se například zatím nevyjádřil, jak budou nastavena pravidla pro placené odkazy ze sociálních sítí.

Hlavní zjištění zatím je, že placené odkazy nesmí být zařazeny do skupiny ugc, neboli příspěvky uživatelů ze sociálních sítí. U odkazů již označených jako nofollow nedojde k žádné změně. Použití atributu sponsored je na dobrovolné bázi.

Plánované spuštění nových atributů je 1. březen 2020, do té doby je tedy čas na případné úpravy. Raději si tedy počkáme na další informace. Prozatím si můžete v Collabimu zkotrolovat Vaše odkazové portfolio.

 

Nemáte představu, kolik tržeb ze SEO Vašemu webu či e-shopu měšíčně utíká? Rádi Vám budeme věnovat čas osobně. Ukážeme Vám, o kolik peněz byste mohli každý měsíc vydělat více jen díky SEO! A to ZDARMA. Chci konzultaci ZDARMA >>

Další články

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit