Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Společnost Google zveřejnila nové nástroje

Mobil Scorecard a conversion Impact Calculator – cílem obou těchto nástrojů je přehledně vizualizovat význam rychlosti stránek a investic s tím souvisejících. Scorecard vám umožní porovnat mezi sebou rychlost různých webů. Conversion Impact Calculator vám zase orientačně vypočítává zisk z případného zrychlení stránek.   Google releases Mobile Scorecard & Impact Calculator tools to illustrate importance… Detail článku »

Jak na obsah, který pozitivně ovlivní pozice vašeho webu?

Skvělý článek, který vás navede na cestu ke zlepšení pozic vašeho webu. Dočtete se, jak je důležité správně analyzovat výsledky přirozeného vyhledávání a následně z nich vytěžit maximum pro svůj web -> The Google Ranking Factor You Can Influence in an Afternoon [Case Study] Práci vám bezpochyby velmi usnadní jedna z posledních novinek v Collabimu:  Stažení kompletních… Detail článku »

Stáhněte si ebook SEO 101: Learn the Basics of Search Engine Optimization

Velká část lidí, kteří se SEO začínají anebo si potřebují nějaké znalosti osvěžit, často pátrá po nějakém uceleném zdroji, nejlépe knize. Search Engine Journal na tento zájem zareagoval a před nedávnem ve spolupráci s řadou odborníku vydal ebook SEO 101: Learn the Basics of Search Engine Optimization, kde se dozvíte vše podstatné z oblasti SEO…. Detail článku »

Jak přizpůsobit rutinní aktivity, aby byl web úspěšný bez ohledu na aktualizace algoritmu?

Bobby Lyons poukazuje na soustředí pozornosti do oblasti rychlosti stránek a vliv na SEO. Dočtete se, jakou roli hraje uživatelská zkušenost, proč je rychlost webu tak důležitým faktorem a jaký je podle autora očekávaný vývoj. Zároveň v článku naleznete tipy na to, jak tento důležitý faktor na svém webu monitorovat a co udělat pro zlepšení…. Detail článku »

Ještě jednou tento týden o AMP

V úterý jste měli možnost přečíst si článek o tom, zda se v mobilním vyhledávání postupně přesuneme pouze k webům s AMP. Dnes Instapage, společnost spolupracující se společností Google na zrychlení načítání mobilních stránek, oznámila že spouští první platformu stránky s AMP. V dubnu letošního roku Google oznámil změny v souvislosti s AMP (Accelerated Mobile Pages)…. Detail článku »

Víte jak a co sledovat při slučování nebo přesunu stránek?

Máte v plánu rebranding, přechod z HTTP na HTTPS, nebo větší změny struktury webu? V tom případě by vám neměl uniknout checklist od Aleyda Solis. Dozvíte se, co sledovat při provádění velkých změn, aby jste zabránili vzniku chyb, případně aby jste je byli schopni okamžitě detekovat a správně reagovat. Monitoring web migrations: A checklist for… Detail článku »

Přesuneme se v mobilním vyhledávání pouze k webům s AMP ( Accelerated Mobile Pages)?

Nad touto otázkou spekuluje Michelle Robbins  ve svém článku: AMP Stories: The new Accelerated Mobile Pages format from Google V dubnu letošního roku Google oznámil změny v souvislosti s AMP (Accelerated Mobile Pages). Z těchto novinek je patrné, že ikonce blesku u stránek s AMP již pravděpodobně odzvonilo. Ikona s námi vydržela pouhých 5 let. Více v… Detail článku »

Proč jsou klíčová slova stále velmi důležitou součástí SEO?

Na tuto otázku vám odpoví Tylor Hermanson ve svém článku. Dozvíte se něco z vývoje významu klíčových slov v čase a především jejich význam pro současné SEO. https://www.searchenginejournal.com/seo-101/why-keywords-important-seo/ Více pro analýzu klíčových slov – proč je důležitá a jaký je postup při tvorbě analýzy krok za krokem se dočtete v článku Analýza klíčových slov: kompletní… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit