Nová tištěná kniha o SEO
SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Google Search Console má další vylepšení

Google pokračuje ve vylepšení nástroje Search Console. Nyní se zaměřil na část, která sleduje strukturovaná data a jejich kvalitu na webech a e-shopech. V Search Console nyní můžete sledovat strukturovaná data typu image license. Tento typ dat můžete přidat ke svým fotkám, které pochází z vaší tvorby. Tato data se poté zobrazují ve vyhledávání u… Detail článku »

Google mapy nově upozorní na nošení roušek

Google v boji proti aktuální nemoci COVID-19 testuje nové vylepšení do Google Maps. Nově se při používání map zobrazuje v pravém horním rohu oznamovací rámeček, který nás varuje, abychom nosili roušky. V oznámení bylo uvedeno: „Noste roušky, pomozte zpomalit šíření COVID-19.“ Oznámení bylo také na domovské stránce Google.com. Oba jsou dnes již pryč. Uvidíme, zda… Detail článku »

Google My Business dostal další vylepšení

Google aktualizoval sekci produktů v My Business, což je služba pro lokální propagaci místních firem. Nyní máme k dispozici čistší rozhraní s lepší filtrací produktů a příjemnější ikonkou “All products“. Tady je snímek nového rozhraní, jak ho zachytil Joy Hawkins na Twitteru: Takto to vypadalo na začátku roku: Poslední snímek ukazuje prvotní vzhled: Je vidět,… Detail článku »

Neblokujte GoogleBota při procházení stránek s 404 chybou

Další z mnoha otázek mířená na Johna Muellera z Googlu řeší blokaci procházení stránek s kódem 404. John uvedl, že se jedná o “opravdu špatný nápad, který způsobí mnoho potíží“, pokud zablokujete Googlebota nebo jiného vyhledávacího robota při procházení stránek, které vrací chybu 404. Jeden webmaster sám napsal, že jeho web automaticky blokuje roboty, kteří… Detail článku »

Google odstranil Tweety z výsledků vyhledávání

Jak už asi všichni víte, Twitter byl nedávno hacknut, a to ve velkém stylu. V krátkých intervalech dokázal “krypto scam“ ukrást Twitter účty Bitcoin, Barack Obama, Joe Biden, Ripple, Binance, Elon Musk, Bill Gates, Jeff Bezos, Apple a mnohé další. Zdá se, že Google zaujal k celé záležitosti radikální postoj a odstranil z vyhledávání tzv…. Detail článku »

Jak ideálně odebírat staré URL z vašich stránek?

John Mueller z Googlu na Twitteru uvedl, že pokud chcete opravdu odstranit staré URL stránek, které jste odstranili z Vašeho webu z indexu vyhledávání Google, je potřeba je mazat i ze souboru XML sitemap. Doslova se řekl: „Pokud odeberete nebo změníte více odkazů z Vašich stránek, je dobré to udělat i v souboru sitemap.“ Zmínil… Detail článku »

Google nově ukazuje, kdy byla aktualizována otevírací doba

Casey Bryan na Twitteru sdílel screenshot, který jak se domníváme, ukazuje novou šikovnou funkci Google Business. Google nově zobrazuje, kdy firma naposledy aktualizovala svou otevírací dobu. Tuto informaci si můžete upravit ve vaší správě My Google Business. Jak ukazuje obrázek níže, u této společnosti byla otevírací doba aktualizována naposledy před 2 týdny a také, že… Detail článku »

Jak se zobrazovat v Google Discover?

Google provedl významné změny v Google Discover příručce tak, aby se uživatelé snáze naučili, jak zobrazit jejich obsah v Google Discover. Dokument byl aktualizován před několika dny, jak si poprvé všiml Kenichi Suzuki. Společnost Google nyní tuto změnu oficiálně oznámila. Google Discover je zdroj novinek a zajímavých článků, který se zobrazuje na domovské mobilní stránce,… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit