SEO Akademie Collabim
S láskou a vidinou klientů píše Collabim Nejpoužívanější český SEO nástroj

Specializované oborové weby řešící problematiku SEO

Další okruh relevantních a autoritativních zdrojů informací z oblasti vyhledávačů tvoří specializované oborové online magazíny. Search Engine Roundtable Barry Schwartz vytvořil v roce 2014 stránky věnující se vyhledávačům jako svůj osobní blog. Barry přináší každodenní zpravodajství z odvětví, informuje o změnách algoritmů, novinkách, důležitých událostech, analyzuje zprávy autorit z oboru na sociálních sítích apod. Stránky… Detail článku »

Kde čerpat informace o SEO

O optimalizaci stránek pro vyhledávače koluje obrovské množství polopravd, mýtů, dezinformací a nepodložených nesmyslů. Chcete-li SEO studovat, získávat funkční tipy a rady, vždy vyhledávejte informace z autoritativních zdrojů. Obezřetní buďte vůči radám na diskuzních fórech a sociálních sítích. Pokud nějakou informaci dostáváte, vždy pátrejte po zdroji, splňuje-li podmínku důvěryhodnosti a autority. I důvěryhodné zdroje vždy… Detail článku »

Strukturovaná data zvýší návštěvnost a míru prokliku vašeho webu či e-shopu. Jaké typy implementovat?

Ve světě vyhledávačů nejsou strukturovaná data žádnou novinkou. V poslední době o nich ale slýcháme častěji. Mohou být velmi užitečným pomocníkem, protože vás odliší od konkurence, zvýší míru prokliku a zvednou návštěvnost. Pro strukturovaná data existuje několik typů schémat. Představíme si ty stěžejní, která doporučujeme implementovat na e-shop či web. Strukturovaná data ve zkratce Strukturovaná… Detail článku »

Google Alerts a Linkbuilding

Budování zpětných odkazů, tzv. Linkbuilding je kolikrát poměrně náročná disciplína v oblasti SEO. A věděli jste, že vám to Google může značně ulehčit? Opravdu. Protože má pro všechny skvělou aplikaci zdarma. Nebavíme se nyní o klasickém sledování Google Search Console nebo Google Analytics. Dnes vám představíme službu zvanou Google Alerts. Co je Google Alerts? Jak… Detail článku »

SEO s WordPress a Elementorem

Jaké pluginy používáte pro SEO ve WordPressu? All In One SEO? Yoast? Pokud jste stejně jako já podlehli kouzlu editoru Elementor, vyzkoušejte novou integraci nástroje Rank Math přímo do elementorového rozhraní. Co je Elementor? Elementor je nadstavba WordPressu – plugin, který vám umožní v přímém náhledu stránky (WYSIWYG) její tvorbu pomocí drag & drop (táhni… Detail článku »

Jak SEO může během chvíle pomoci Vašemu e-shopu!

Dnes Vám přinášíme zajímavý článek a ukázku toho, že když zkombinujte základy SEO + přehled o děním ve svém podnikání = zaručený výsledek úspěchu.  Jako důkaz jsme vyzpovídali SEO specialistu, Tomáše Zahálku, který spolu s Davidem Honsem vlastní e-shop dudlu.cz. Tomáš o tomto tématu již částečně povídal při letošním ročníku marketingové konference Digidějovice. My jsme… Detail článku »

SEO Bible aneb recenze e-knihy „Jak optimalizovat stránky (nejen) pro SHOPTET“

S Michalem se už nějaký ten pátek známe. Když mi tedy od něj přišla žádost o odborný posudek, názor a recenzi na jeho novou knihu o SEO, věděl jsem, že to nebude úkol na jeden večer. Přidané souvětí na konci e-mailu „Pokud bys to stihnul do příští středy, byl bych Ti vděčný. Ten další týden… Detail článku »

Když medic update ničí weby, první se ozve Collabim

Dneska si popovídáme s Danielem Durišem z agentury Basta Digital, která je klíčovým partnerem společnosti Google. Konkrétně se zaměříme na web medihum.sk. Daniel Duriš nám bude vyprávět o tom, jak web utrpěl újmu následkem aktualizace zvané medic update. Dotkl se vás také? Tak to pojďme společně vyřešit! Co je medic update a co způsobuje? Medic update je úprava algoritmu vyhledávače… Detail článku »

Jak SEO a Collabim zvyšují tržby o 44 %

Dneska nám majitel internetového obchodu, který se primárně zabývá prodejem kabelek, Tomáš Koleň, prozradí, jak jeho e-shop exceluje díky kvalitnímu SEO a Collabimu. SEO začíná u klíčových slov Původně jsem na e-shopu prodával hlavně sluneční brýle. Produkty ale nakonec přerostly až k prodeji batohů a kabelek. Dneska tvoří zhruba půlku z celkového prodeje. Abych měl šanci na umístění ve výsledcích vyhledávání, začal… Detail článku »

Seznam add url aneb Jak přidat stránku na Seznam.cz

Jednotlivě i hromadně -> s trochou úsilí je přidání nové stránky na Seznam.cz otázkou pár vteřin. Vyhledávač Seznam.cz v některých oblastech internetového byznysu trpí známým neduhem – někdy mu zaregistrování nové stránky a vložení do jeho indexu trvá poměrně dlouho. Není vyjímkou, že i několik týdnů (jak jsme ostatně popisovali i v našem webináři). Pokud… Detail článku »

Jak se hýbe český internet? Sledujte denní statistiky!

Zobrazit